308'İN SİZİN İÇİN DOĞRU SEÇİM OLDUĞUNUN KANITI

En iyi tasarımlar sadeliği temel alan çalışmalardan ortaya çıkar. İlk çizimlerinden itibaren, Peugeot 308 bu tasarım anlayışından ilham aldı.

HEYECAN VERİCİ, SADE TASARIM

Peugeot 308

Peugeot 308'in sade ve sportif tasarımı hemen dikkat çekiyor. Zarif ve sofistike çizgileri güçlü kişiliğini yansıtıyor. Üstelik dizaynın her ayrıntısında teknolojinin izlerini de görmek mümkün. Üst sınıf detayları ile Peugeot 308, sezgilerinize hitap ediyor.


RAFİNE

Peugeot 308

Peugeot 308'in alçaltılmış yapısı ve geniş çamurlukları sportif yönünü gözler önüne seriyor. Tekerlek aralarının artırılması bu görüntüyü pekiştiriyor. Üstün yol tutuşu sağlayanve yüksek hız konforunu artıran bu ana dizaynı tamamlayan bel çizgisi ve alçak yapı, dinamik bir görünüm oluşturuyor.

Sürüş duygularınızı doruğa çıkarmanız için son teknoloji ile tasarlanan Peugeot 308, sizi tek vücut olmaya davet ediyor.


PEUGEOT I-COCKPIT

Peugeot 308

Peugeot 308, yeni bir sürüş teknolojisi sunuyor: Peugeot i-Cockpit.

Tamamen sizin konforunuz için geliştirilen i-Cockpit ile aracınız, direksiyon başına geçtiğiniz an size geliştirilmiş ergonomisini hissettiriyor.


ODAK NOKTASI

Peugeot 308

Peugeot 308, sürüş ve çevre performansını en üst seviyeye çıkarmak için tasarlandı. Bir önceki versiyona göre ağırlığı 140 kg azaltıldı. Elektrik destekli direksiyon sistemi ve gelişmiş aerodinamisi ile yüksek sürüş performansı ve düşük tüketim hedefine ulaşması sağlandı.


YÜKSEK TEKNOLOJİ İLE GÜVENLİ SÜRÜŞ

Peugeot 308

Peugeot 308'de yaşayacağınız benzersiz ve güvenli sürüş keyfi, kullanılan yüksek teknolojilerin garantisi altında.: Driver Assistance Pack (Sürüş Destek Paketi), Aktif Cruise Control, Çarpışma Riski Uyarı Sistemi ve Otomatik Acil Fren Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Geri Görüş Kamerası, Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi ve Elektronik Park Freni. Hepsi bu kusursuz uyumla birleştirildi. Hiçbir şey şansa bırakılmadı.


HER YOLCULUK AYRI BİR KEYİF

Peugeot 308

Peugeot 308, Peugeot’nun 120 yıllık otomobil deneyimiyle hafif, kompakt ve güvenli bir sürüş yaşatıyor. Büyük ölçüde hafifletilmiş özel şasisi ile dinamizm ve direksiyon hakimiyeti sunuyor.

Şasi teknolojisi sayesinde Peugeot 308, her hareketinize uyum sağlıyor. Elektrikli direksiyon sistemi sayesinde, yumuşak ve hassas bir kullanım sunuyor. Böylece art arda gelen virajlar kolaylıkla aşılıyor.

Özel süspansiyonu sayesinde Peugeot 308, güçlüyol tutuşu ve dikkatleri üzerine çeken bir ses yalıtımına sahip. Bu, aracınıza üst düzey bir araç içi konfor sağlıyor. Şimdi Yeni Peugeot 308 ile her yolculuk ayrı bir keyif.


MÜKEMMEL BİRLEŞİM

Peugeot 308

Sınıfının en çevreci ve yüksek performanslı motorları benzinli PureTech ve dizel BlueHDi, tartışmasız performansa sahip 6 ileri tam otomatik şanzımanla birleşti ve mükemmel birleşimi oluşturdu.

Bu birleşim sayesinde ortalama karma yakıt tüketimi PureTech motorlarda 4.9 L/100km'ye, BlueHDi motorlarda 3.5 L/100km'ye; ortalama karma CO2 salınımı ise PureTech motorlarda 114 g/km'ye, BlueHDi motorlarda 92 g/km'ye kadar düşüyor.