Prestij ve performansı bir araya getiren dizaynıyla RCZ R en ince ayrıntısına kadar farklı kişiliğini gözler önüne seriyor. 10mm daha alçak şasisi ve 19 inç tekerlekleriyle özgün bir dış görünüşe sahip olan RCZ R adeta yolu kucaklıyor. Kusursuzca entegre edilmiş arka spoyleri onu daha aerodinamik yapmasının yanı sıra otomobilin daha uzun gözükmesini sağlıyor. Göz alıcı çift egzoz çıkışı, koyu titanyum renkli far zemini ve mat siyah tavan kuşakları baştan çıkarıcı görünüşüne katkı sağlıyor.

 

 

RCZ R, ön tekerleklerdeki kırmızı fren kapilerleri gibi Peugeot Sports tarafından özel olarak üretilen birçok ekipmana sahip. Yüksek teknolojili, sportif, çift renkli ve üzerinde R damgası bulunan 19” alüminyum jantları aracın görünüşüne güç katıyor.

 

 

RCZ R'ın şıklığı, Yarı deri / Alkantara döşemeli koltuklarına yansıyor. Opsiyonel olarak sunulan ısıtmalı ve elektrikli koltuklar ve kırmızı dikişli Nappa Mistral Deri Paketi diğer bir seçenek.

 

 

RCZ R, Peugeot’nun ödüllü spor coupe’lerinden edinilen tecrübeyi daha ileri seviyeye çıkarıyor. Peugeot tarihinin en güçlü performans otomobili olarak, güç ve performansı birleştirmesinin yanı sıra olağanüstü bir verimlilik, baş döndürücü bir dizayn sunuyor.

Yeni 1.6 THP 270hp’lik motor segmentte güç rekoruna sahip: 170 hp/L motor hacmi değeriyle ve Euro 6 tüketim standardıyla dünya üzerindeki en iyi motorlar arasında. Ayrıca, Torsen® sınırlı kaymalı diferansiyel yeni RCZ R’a birinci sınıf yol tutuşu sağlıyor.