208 GTi’ın egzoz sistemi çift krom kaplı boruyla sona eriyor. Çift yamuk şekliyle, farkını ve karakterini cesurca sergiliyor. Gücü temsil eden bu çift egzoz, GTi’ın arka görünümüne benzersiz bir katkıda bulunuyor.

 

 

208 GTi’da üst sınıf kalitesinde sportif bir iç mekan bulunuyor. Deri ve kumaş birleştirilerek kırmızı detaylarla canlandırılıyor. Bu harekete krom detaylar da eşlik ediyor. Kırmızı dikişlerle bezenmiş deri dashboard sportif hisleri kaliteyle birleştiriyor.

 

 

Elleriniz kırmızı dikişlerle süslenmiş siyah deri kaplı sportif direksiyona içgüdüsel olarak uzanacak.

 

 

208 GTi’nin ön tarafında, dikdörtgen forma sahip, LED’ler ile donatılmış halojen farlar bulunuyor. Göstergelerde ve gündüz farlarında LED kullanılıyor. Bu LED’ler uzun huzmeli farları çevreleyerek 208 GTi’a çarpıcı bir görünüm kazandırıyor.

200 HP'lik 1.6 Turbo benzinli motoru ve farklı egzoz sistemi ile 208 GTi, alt devirlerden itibaren verdiği maksimum torku ile benzersiz sürüş deneyimi yaşatıyor

 

 

208 GTi özel bir süspansiyon sistemine sahip. Yürüyen aksamın tümü baştan dizayn edildi; güçlendirilen fren sistemi ve sertleştirilen amortisörler sayesinde sert virajlarda daha fazla denge elde edildi. Viraj güvenliği ve kontrolün artması ile sürüşten daha fazla keyif almanıza olanak tanındı.